מחלקת הקרנות של משרד רוה הבר ושות' הינה המחלקה המובילה והפעילה ביותר בישראל בתחום קרנות ההשקעה הפרטיות. המחלקה החלה לפעול עוד בשנת 2006, בתחילה כחלק ממשרד עורכי דין גדול, ומאוחר יותר כבוטיק.   המחלקה מדורגת בעקביות על ידי מדריכי הדירוג המובילים בעולם בראש רשימת הדירוגים בישראל. עורכי הדין גיל רוה ומרים הבר נבחרים שוב ושוב כעורכי דין מובילים בתחומם. רוה הבר ושות' הינו המשרד היחיד מישראל, שנזכר כמשרד מוביל בתחום קרנות ההשקעה במדריך PREQIN, מדריך הדירוג המרכזי בתחום.

פעילות המחלקה כוללת, בין היתר, תכנון והקמה של קרנות, ליווי אסטרטגי של צוותי הניהול של הקרנות לקראת הקמת הקרן, ולאורך חיי הקרן, לרבות תוך סיוע לקרן בביצוע עסקאות השקעה בישראל ומחוצה לה ותכנון השקעות משותפות עם משקיעים שאינם חברים בקרן, או עם משקיעי הקרן המעוניינים להשקיע גם במקביל לקרן. המחלקה מלווה את הקמת הקרן משלב בניית האסטרטגיה העסקית ועד לסגירה הסופית של הקרן ונותנת פתרון משפטי מלא בנושאי רגולציה, מס, ניירות ערך, ודיסציפלינות אחרות הנדרשות לצורך ההקמה. לאחר מכן, המחלקה מלווה את הקרן באופן שוטף לאורך כל תקופת הקרן, בבניית מבני השקעה ספציפיים המתאימים לקרן ולמשקיעים, בניית מתודות של ממשל תאגידי, בניהול הקשר עם המשקיעים ובייעוץ רגולטורי ומיסויי. הליווי המשפטי המוענק לקרנות כולל גם את הקמת הגופים המנהלים את הקרנות, לרבות תכנון המס הכרוך בכך, ותכנון מעבר בין דורי של הזכויות בגופים אלו. המחלקה עוסקת גם בתכנון והקמה של מבנים לעסקאות ספציפיות, בישראל ובחו"ל, ממגוון של תחומים ובשילוב משקיעים עם צרכים שונים (מוסדיים ופרטיים).

לצוות המשרד ניסיון רב בליווי קרנות השקעה ומנהלים מתחומים מגוונים, לרבות נדל"ן וחוב. ליווי קבוצת קרנות השקעה בתחומים שונים מחייב הבנה עמוקה של דרך עשיית העסקים של כל קרן  בתחומה, מבנה ההון לכל עסקה, אסטרטגיית האקזיט והיבטי המס והרגולציה הייחודיים לכל סוג נכס. הבנה זו מאפשרת לצוות המשרד להתאים את הסכמי הקרן למבנה עשיית העסקים שלה. בין השאר המשרד מלווה לקוחות בתחומים הבאים:

  • גופים מובילים בעולם, הפעילים בעולם קרנות ההשקעה, דוגמת Hamilton Lane. צוות המשרד מייעץ ל – Hamilton Lane מאז כניסתה לשוק הישראלי, הן בתחום הקרנות והן בתחום הרגולציה והמס. פעילות המילטון ליין כוללת בין השאר חשבונות השקעה, תכניות יעוץ, וקרנות מתמחות. המילטון ליין הינו "שומר הסף" ((gate keeper מהגדולים בעולם, והוא הגוף הפעיל בישראל בתחומו.
  • קרנות פרטיות להשקעה בישראל: המשרד מלווה שתיים מקבוצות קרנות ה- private equity הגדולות בישראל, קבוצת קרנות טנא וקבוצת קרנות קדמה קפיטל.
  • קרנות מזאנין לנדל"ן: המשרד מלווה את קבוצת יסודות, המממן החוץ בנקאי הגדול בישראל.
  • נדל"ן בישראל: המשרד מלווה את קרן JTLV II, אחת משתי קרנות הנדל"ן הגדולות בישראל.
  • תשתיות ואנרגיה: המשרד מלווה את קבוצת קרנות נוי להשקעה בתשתיות ואנרגיה, שהינה אחת משתי הקרנות הגדולות בישראל בתחומי התשתיות והאנרגיה. בנוסף, המשרד מלווה את קבוצת אווירם רוח, בהקמה וליווי של קרן ראשונה מסוגה להשקעה ופיתוח של אנרגיה מתחדשת באירופה, בדגש על אנרגיית רוח.
  • קרנות הון סיכון בשלבי השקעה שונים: המשרד מלווה את קבוצת Israel Growth Partners, אחת מקרנות ה-LATE STAGE הגדולות בישראל, ואת קרן JAL VENTURES המשקיעה בשלבים מוקדמים יותר בחיי חברות המטרה. בנוסף, ליווה המשרד את ישום, חברת הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, בהקמת קרן השקעות שיוסדה במטרה לתמוך ולממן מחקר, פיתוח ושיווק פרויקטים והמצאות של חוקרים מהאוניברסיטה העברית בתחומי הננו-טכנולוגיה וחומרים מתקדמים.
  • מצבים מיוחדים וקרנות מתמחות: המשרד מלווה את קרנות VPARTNERS מקבוצת ויולה שמהוות קרנות מרכזות וקרנות להשקעות מזדמנות, את קרן גרין לנטרן שמתמחה בתעשיית המזון, ואת קרן אלה, קרן ה-IMPACT היחידה בישראל.

לחברי מחלקת הקרנות מוניטין וניסיון עשיר, אותו צברו במסגרת פעילות רבת שנים בישראל ובארה"ב. ניסיונם הרחב של חברי הצוות תורם לראייה רחבה של התחום המשפטי והעסקי גם יחד, בשילוב ראייה פרטנית וממוקדת של גופי ההשקעה ומטרותיהם.

היעוץ המשפטי במחלקת הקרנות כולל, בין היתר, גישה ושימוש בהתמחויות משלימות בהן המשרד עוסק – המיסוי והרגולציה. הסינרגיה בין המחלקות מובילה ליצירת פתרונות יצירתיים ומורכבים כאחד, תוך מתן ייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

"Widely considered by its peers to be a market leader in investment fund formation, Raveh Haber & Co. is consistently taking lead roles in the formation and management of novel private equity and real estate funds, and SPVs. As a boutique firm focusing on investment management, the team provides highly specialised advice to domestic and international funds and investment managers, as well as institutional and non-institutional investors. The firm is jointly led by Gil Raveh and Miriam Haber, both of whom were educated in the US and have experiencing practicing at some of the most prestigious law firms in New York. Yuval Arad is also recommended in the private equity group. The team has handled recent formation matters for clients including Noy Infrastructure and Energy Fund and Electra America."

Legal 500, 2020